To już standard, że wiosną powraca do mody tzw. wzór kwiatowy, ale kwiaty na ubraniach zimowych? Może to trochę dziwić, jednak w tym roku jest to jeden z najmodniejszych motywów, zwłaszcza w kolekcjach zagranicznych projektantów.

wzory kwiatowe

Keiko Nishiyama London

Kwiaty pojawiają się na tkaninach spódnic, puchowych kurtek, ciepłych bluz i wszystkich innych elementów garderoby plus size i nie plus size. Choć kolory i formy kwiatów wyglądają bardzo różnie, łączy je jedno – nie wyglądają jak żywe, ale jak „wyjęte” z obrazów.

motywy kwiatowe na ubraniach

zestawienie: patternbank.com

Motywy zaczerpnięte z malarstwa holenderskiego cechują ciemne kolory i dbałość o detal (polecamy osobny wpis na ten temat na naszym blogspocie), motywy z impresjonizmu – widoczne pociągnięcia pędzla i grubo nakładana farba, zaś te ze sztuki japońskiej – delikatność formy. Jest ich tak wiele, że nie wszystkie łatwo zdefiniować…

kwiaty malowane

Mullbery / Thakoon, New York

Nowe spódniczki z kolekcji XL-ki świetnie wpisują się w aktualny trend i są w wyjątkowo korzystnej cenie – tylko 84 zł. W tej chwili posiadamy rozmiary od 38 do 46 (za wyjątkiem rozmiaru 44).

spódniczka w kwiaty plus size

spódniczka z wzorem kwiatowym – tylko 84 zł

Jeśli zastanawiacie się czy warto mieć jedną z nich w szafie, nie zwlekajcie, na zimę będą jak znalazł (są ciepłe i wygodne) a my posiadamy niewielką ilość na magazynie. Klik!

Jako ciekawostkę dodamy fakt, że Gucci promuje kwiaty nawet w ubraniach z kolekcji dla Panów na lato 2014. Wygląda na to, że nie jest to moda wyłącznie na jeden sezon…