Dlaczego warto zainwestować w szal z kaszmiru?

Wysłano na2014-12-17
Ulubione0
Jak to możliwe, że zwykły szary szal kosztuje do 30- 50 zł, a taki sam szal z mieszanki kaszmiru i wełny 129 zł? Kto zna sposób produkcji i historię kaszmiru ten z pewnością rozumie z czego wynika wyższa cena. Kaszmir jest to specjalny gatunek wełny, charakteryzującej się wyjątkowo cienkimi włóknami. Pozyskuje się ją wiosną, z podbrzusza gatunku kozy górskiej wypasanej między innymi w Mongolii, Nepalu i Pakistanu.

Jak to możliwe, że zwykły szary szal kosztuje do 30- 50 zł, a taki sam szal z mieszanki kaszmiru i wełny 129 zł? Kto zna sposób produkcji i historię kaszmiru ten z pewnością rozumie z czego wynika wyższa cena. Kaszmir jest to specjalny gatunek wełny, charakteryzującej się wyjątkowo cienkimi włóknami. Pozyskuje się ją wiosną, z podbrzusza gatunku kozy górskiej wypasanej między innymi w Mongolii, Nepalu i Pakistanu. Surowe i mroźne zimy występujące na terenach ich wypasania nadają sierści kóz kaszmirskich specjalne właściwości. Wyroby z kaszmiru są wyjątkowo miękkie, ciepłe i puszyste - z tego powodu materiał wykorzystywany jest głównie na swetry i szale. Mieszanki kaszmiru i wełny spotyka się również w skarpetach, rękawiczkach i czapkach.

szal_z_kaszmiru_grafitowy

Ręcznie tkane, kaszmirowe szale już w średniowieczu były oznaką luksusu. W XIX wieku kaszmir, sprowadzany z krajów Orientu, stanowił podstawę garderoby angielskiego dżentelmena oraz przebojem podbił Paryż. W historii mody XX wieku moda na kaszmir ciągle przemija i powraca, wydaje się jednak, że obecnie, gdy coraz bardziej cenimy to co dobre, proste i naturalne - znowu przyszła na niego pora. W XL-ce z przyjemnością polecamy wam pięknie zapakowane, ciepłe szale wykonane z mieszanki kaszmiru i wełny - warto spróbować.

szale_z_kaszmiru_sklep_internetowy

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Do góry

Menu

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj