dawniej XL-ka.pl
Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.
Przeszukaj blog

Pończochy z pasem czy samonośne? Co wybrać będąc XL-ką?

Wysłano na2015-07-24
Ulubione0
Pończochy to nowość w asortymencie XL-ki. Jakie wybrać - te z pasem czy samonośne? Co warto wziąć pod uwaga będąc w rozmiarze plus size? Jeśli zadajesz sobie takie pytania, przeczytaj nasz poradnik. Wszystkie artykuły bieliźniarskie oferowane w sklepie XL-ka pochodzą z dobrych, sprawdzonych firm. Wybór pomiędzy podobnymi do siebie produktami, nie zawsze jednak jest prosty. Dla wszystkich niezdecydowanych XL-ek przygotowałyśmy poniżej krótki poradnik.

Pończochy to nowość w asortymencie XL-ki. Jakie wybrać - te z pasem czy samonośne? Co warto wziąć pod uwaga będąc w rozmiarze plus size? Jeśli zadajesz sobie takie pytania, przeczytaj nasz poradnik.

Wszystkie artykuły bieliźniarskie oferowane w sklepie XL-ka pochodzą z dobrych, sprawdzonych firm. Wybór pomiędzy podobnymi do siebie produktami, nie zawsze jednak jest prosty. Dla wszystkich niezdecydowanych XL-ek przygotowałyśmy poniżej krótki poradnik.

Pończochy czy rajstopy w rozmiarze plus size?

Niewątpliwą zaletą pończoch jest estetyczne wykończenie góry szerokim pasem zmysłowej koronki, jednak wiele pięknych puszystych Pań wybiera pończochy nie tylko ze względu na estetykę i wygląd, ale również z powodu wygody. Pończochy są znacznie bardziej przewiewne i wygodniejsze w gorące dni, niż ich odpowiednik z wysokim stanem i klinem. Nosząc pończochy nie będziesz narzekać na rolowanie się góry "majtek" czy upijanie w okolicach brzucha, co bywa powszechne w przypadku rajstop.

pończochy_w_dużych_rozmiarach_xxl

Pończochy samonośne dla XL-ki? Krótko o wadach i zaletach pończoch samonośnych

Wiele Pań korzystających z pończoch samonośnych wymienia jedną ich dużą wadę - po pewnym czasie użytkowania koronkowy pas pończoch wzmocniony sylikonem obsuwa się w dół. "Wada" może wynikać z kilku przyczyn - po pierwsze bywa wynikiem źle dobranego rozmiaru - wtedy pończochy widocznie zsuwają się z nogi zaraz po pierwszym przymierzeniu. Producenci pończoch w rozmiarach plus size zawsze podają zakres rozmiarów osób, na które pończochy powinny pasować - przed zakupem warto zatem sprawdzić tabelę rozmiarów. W XL-ce informacje dotyczące rozmiaru znajdziesz po prawej stronie produktu, tuż nad ikoną koszyka.

Zsuwanie się może być także efektem nieuniknionych uszkodzeń mechanicznych - każdy materiał z dodatkiem elastanu po pewnym czasie ulega rozciągnięciu, a splot koronki naturalnie luzuje się w obwodzie nogi. W teorii, obsuwaniu się pończoch samonośnych ma zapobiegać cienka sylikonowa warstwa, ale także i ona po pewnym czasie ulega serii mikrouszkodzeń oraz przetarciom. Z tych powodów nawet pończochy wysokiej jakości o prawidłowo dobranym rozmiarze, po pewnym czasie ulegają naturalnemu "zużyciu". Na oficjalnych przyjęciach, w pracy, czy na ważnym spotkaniu poluzowane pończochy samonośne mogą sprawić sporo kłopotu, jeśli w zanadrzu nie posiadamy dodatkowej, zapasowej pary. Z drugiej strony pończochy bez zaczepek doskonale sprawdzają się w warunkach domowych, są również niedrogie i bardzo wygodne - wiele kobiet ceni sobie fakt, że zakłada się je błyskawicznie, bez żadnych dodatków - nie trzeba ich również nigdzie upinać.

Pończochy z pasem w rozmiarach plus size

Tym Paniom, którym przeszkadza ryzyko obsuwania się pończoch samonośnych, polecamy zakup pasa do pończoch i pończoch z zaczepkami. Pas jest dodatkowym lecz jednorazowym wydatkiem (oczywiście jeśli lubimy tą część naszej bielizny możemy zakupić również kilka kolorów lub wariantów pasa). W przypadku jednego pasa do pończoch możesz także dopiąć wiele typów pończoch (np. gładkie lub kabaretki o różnych oczkach) uzyskując tym samym różny efekt. Pod względem wykonania pończochy do pasa niewiele różnią się od tych samonośnych. Warstwa koronki także wzmocniona jest cienką warstwą sylikonu, jednak gdy sylikon ulegnie zużyciu, pończochy nie zsuną się wzdłuż nogi, ale pozostaną na miejscu. Dla wielu kobiet, niezależnie od gustu i wieku, właśnie praktyczna strona pończoch z pasem bywa decydującym motywem zakupu.

Nasza rada: Kupując jeden koronkowy pas możesz zakupić do niego kilka par pończoch z zaczepkami. Jeśli lubisz odrobinę pikanterii, poza typowymi gładkimi pończochami zainteresują Cię pończochy kabaretki lub takie z cienką, prostą linią biegnącą z tyłu wzdłuż nogi. Jeśli natomiast lubisz stonowaną klasykę - wybierz pończochy gładkie - kupując dwie pary zaoszczędzisz na dodatkowej wysyłce.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Do góry

Menu

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj