Wymiana i zwroty w sklepie XL-ka

Zwroty, wymiany, formularz zwrotu

Zasady wymiany i zwrotów w sklepie XL-ka zgodne są z ustawą o prawach konsumenta obowiązującą od 25.12.2014 r.

WYMIANA

Klient sklepu XL-ka może dokonać wymiany towaru na inny kolor lub rozmiar. Zalecamy wcześniejszy kontakt e-mail lub telefoniczny w celu poinformowania o wymianie towaru – przygotujemy dla Państwa odpowiedni produkt i usuniemy go z bieżącej sprzedaży.

ZWROTY

Każdy klient sklepu XL-ka posiada  prawo do zwrotu towaru w ciągu 30 dni od daty zakupu bez podania przyczyny. Odsyłany towar należy  zabezpieczyć w transporcie, tak aby jego wartość nie uległa zmianie po odesłaniu do sklepu.

Formularz zwrotu towaru (formularz odstąpienia od umowy)

* skorzystanie z niniejszego formularza jest fakultatywne

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane ze zwrotem lub wymianą towaru zadzwoń pod numer 601 355 060 lub skontaktuj się z nami przez e-mail: sklep@xl-ka.pl

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 30 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub, w którym osoba trzecia inna, niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą skorzystać Państwo ze wzoru formularza dostępnego powyżej, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia, innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 30 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie, w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat związanych z tym zwrotem.

(Wzór pouczenia o odstąpieniu o umowy zamieszczony na tej stronie stworzony został na podstawie załącznika nr 1 do ustawy o prawach konsumenta).

Menu

Udostępnij

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj