W sklepie XL-ka doskonale wiemy jak to jest nosić nietypowy rozmiar i jak trudno czasami dobrać dla siebie odpowiednią odzież. Wiele Pań noszących duże rozmiary odzieży ma kłopoty ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej sukienki czy garsonki. Poza rozmiarem kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy fason będzie na nas dobrze wyglądał jest wzrost. W XL-ce chętnie doradzamy klientkom, które fasony są odpowiednie dla kobiet o wysokim, a które o niższym wzroście. Zwracamy także uwagę na detale – szerokość ramion, a na życzenie klienta dokładnie podajemy wymiary konkretnego produktu z magazynu. Czasem jednak i to nie wystarczy…

nietypowe rozmiary odzieży damskiej xxl moda plus size

Z tego powodu umożliwiamy krągłym Paniom wykonanie przeróbki krawieckiej zakupionej odzieży. Panie plus size o niskim wzroście mogą liczyć na skrócenia i zwężenia (np. linii bioder). Panie w rozmiarach XXL o wysokim wzroście mogą skonsultować się w kwestii wydłużenia modelu, co w przypadku niektórych sukienek jest możliwe poprzez odwinięcie dolnej listwy.

Często spotykane problemy związane z odzieżą damską w rozmiarach size plus:

NISKI WZROST: Większość firm odzieżowych produkuje ubrania na osoby wysokie ok.172 lub 168 wzrostu (w myśl zasady łatwiej skrócić, niż dodać), dlatego Panie w rozmiarach XL o niższym wzroście miewają problemy ze znalezieniem sukienki lub spodni o odpowiedniej długości oraz z długością rękawa – są one zbyt długie. Po za tym u niskich Pań często pomaga modyfikacja ramion w celu skrócenia obszaru tułowia i uniknięcia marszczenia materiału przy dekolcie. Jest to łatwe do wykonania w sukienkach i bluzkach bez rękawków.

WYSOKI WZROST: Panie bardzo o wysokim wzroście miewają większy problem z doborem odpowiednich ubrań, niż ich nietypowo niskie koleżanki. W ofercie sklepu XL-ka znajdują się jednak fasony przeznaczone specjalnie dla nich. Jeśli jesteś osobą o nietypowych wymiarach – poproś o indywidualny dobór odzieży do Twojego rozmiaru – bazując na doświadczeniu, wskażemy, które fasony z naszej oferty byłyby najbardziej odpowiednie dla Twojego typu figury. W wyjątkowych wypadkach sukienki o standardowych długościach posiadają możliwość wydłużenia dolnej listwy. Takie zmiany mogą być konsultowane indywidualnie – serdecznie zapraszamy!

Podsumowując – jeśli interesuje Cię możliwość przeróbki – skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez e-mail. Nietypowy rozmiar odzieży damskiej nie jest dla nas problemem. Zapraszamy!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o modzie Plus Size przeczytaj artykuły na blogu XL-ka:
– Sukienki wyszczuplające – jak wybrać sukienkę plus size?
 Zmysłowe sukienki koktajlowe duże rozmiary