Kochane XL-ki!
Cieszymy się, że sprawdzacie tę stronę, postaramy się pomóc Wam w doborze rozmiaru :)

Dobierając rozmiar właściwy dla siebie przede wszystkim trzeba zmierzyć swój obwód w biuście, talii i biodrach. Niestety nawet po sprawdzeniu wymiarów, często pojawiają się problemy z wyborem niektórych fasonów. Sprawa nie jest prosta, ponieważ w sklepie posiadamy dwa rodzaje ubrań:

Jak zmierzyć rozmiar w zależności od fasonu?

1. Ubrania, które powinny pozostać luźne (fasony oversize)
(na zdjęciu pokazane różnice w wymiarach modelki oraz ubrania)

jak dobierać rozmiary plus size - fasony oversize
2. Ubrania, które z założenia powinny być dopasowane w biuście (fasony przylegające)
(na zdjęciu pokazane różnice w wymiarach modelki oraz ubrania)

jak dobrać rozmiar ubrania z dzianiny

A zatem – przed wyborem rozmiaru warto zastanowić się, czy fason jest z założenia luźny (oversize) czy też powinien być przylegający do ciała. Różnice wymiarów mogą być bardzo duże.

Poza fasonem rozciągliwość tkaniny ma także bardzo duże znaczenie przy wyborze rozmiaru.

Ubrania możemy także rozróżnić ze względu na materiały: takie, które uszyte są z materiałów rozciągliwych (dzianina) oraz bluzki i sukienki tkaninowe (materiał się nie rozciąga). W opisie produktów w XL-ce zawsze podajemy informację na temat materiału. Rozciągliwa dzianina (najczęściej jest to wiskoza 95% posiada duże właściwości elastyczne i ładnie dopasowuje się do kształtów sylwetki). Ubrania tkaninowe trzeba natomiast dobierać z uwagą, gdyż materiał nie posiada właściwości elastycznych.

Dodatkowa pomoc przy wyborze rozmiaru (określenie rozmiaru wyjściowego)

W sklepie XL-ka zawsze mierzymy nasze ubrania na sylwetkach plus size zanim wprowadzimy je do sprzedaży. Sprawdzamy, w których miejscach materiał jest na figurze najbardziej opięty, a w których powinien pozostać luźny. W ten sposób określamy jaki “rozmiar wyjściowy” ma dane obranie oraz taki rozmiar sugerujemy w tabeli rozmiarów. Jeśli określisz zatem swój “rozmiar wyjściowy” według klasycznej tabeli krawieckiej, będziesz mogła lepiej kierować się naszymi wskazówkami rozmiarów przy zakupie. Proponując rozmiary w XL-ce zawsze staramy się, by ubrania miały “odrobinę luzu”.

Klasyczna, krawiecka tabela rozmiarów:

tabela_rozmiarów_xlka

Poniżej znajdziesz także informacje, jak mierzyć poszczególne ubrania.

jak-zmierzyć-żakiet-kurtkę-22

Jak-zmierzyć-sukienkę_22jak-zmierzyć-spodnice--wrzesień-2014

Jeśli nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytanie bądź w razie jakichkolwiek trudności prosimy o kontakt telefoniczny: 601 355 060