Sukienki dla świadkowej i mamy panny młodej - mity związane z kolorem kreacji

Wysłano na2015-07-18
Ulubione0
Świadkowa i mama panny młodej, to na weselu osoby wyróżnione, dlatego tego dnia powinny wyglądać szczególnie elegancko. Z wyborem sukienek dla gości weselnych (tyczy się to szczególnie gości pełniących specjalne, ważne funkcje) związanych jest wiele przesądów i choć nikt już chyba w nie na poważnie nie wierzy, to jednocześnie wśród wielu osób panuje przekonanie, że na zimne trzeba dmuchać, a jedynego i wyjątkowego dnia dla młodej pary - po prostu nie należy zepsuć. Jeśli ty także jesteś mamą panny młodej lub świadkową i masz wątpliwości dotyczące koloru weselnej kreacji, przeczytaj nasz poradnik.

Świadkowa i mama panny młodej, to na weselu osoby wyróżnione,  dlatego tego  dnia powinny wyglądać szczególnie elegancko. Z wyborem sukienek dla gości weselnych (tyczy się to szczególnie gości pełniących specjalne, ważne funkcje) związanych jest wiele przesądów i choć nikt już chyba w nie na poważnie nie wierzy, to jednocześnie wśród wielu osób panuje przekonanie, że na zimne trzeba dmuchać, a jedynego i wyjątkowego dnia dla młodej pary - po prostu nie należy zepsuć. Jeśli ty także jesteś mamą panny młodej lub świadkową i masz wątpliwości dotyczące koloru weselnej kreacji, przeczytaj nasz poradnik.

sukienki_na_wesele

Dwa typowe mity związane z kolorem sukienki dla świadkowej i panny młodej

Po pierwsze ani mama panny młodej ani świadkowa nie powinna nosić sukienki białej. Uważa się, że gość weselny mógłby w ten sposób stwarzać konkurencję dla panny młodej, która tego dnia powinna wyróżniać się na tle innych osób i wyglądać najpiękniej. Jest to argument zrozumiały i logiczny - nikt nie chciałby młodej parze, nawet nieumyślnie, zrobić przykrości, dlatego większość Pań stara się trzymać tej zasady i białych sukienek unikać.

Być może więcej problemów i wątpliwości wzbudza czarny kolor sukienki. Wiele kobiet bardzo lubi sukienki czarne - ten kolor wysmukla optycznie sylwetkę, wygląda dostojnie, a w połączeniu z elegancką biżuterią jest również szczególnie elegancki. Choć są kobiety, które w czerni wyglądają blado, to jednak są to nieliczne Panie. W większości wypadków czarna sukienka sprawdza się idealnie, gdy chcemy zamaskować niedoskonałości sylwetki lub kilka dodatkowych kilogramów, a także w przypadku trudności z wyborem innego koloru. Nie bez powodu mówi się, że "mała czarna" powinna znaleźć się w każdej kobiecej szafie i choć być może po części jest to rada, która jest powtarzana aż do znudzenia przez miliony portali internetowych i czasopism, to często jest to prawda. Z tych powodów kobiety coraz częściej wybierają czarne weselne kreacje i właściwie nikogo już to na Polskich weselach nie dziwi.

Czy zatem czarna sukienka byłaby odpowiednim wyborem dla świadkowej lub mamy panny młodej? Wszystko zależy od sukienki, dodatków i okoliczności. Pełniąc na weselu ważne, reprezentacyjne funkcje czerni lepiej unikać, choć zdarzają się modele sukienek, które oprócz czerni składają się również z innych kolorów i te sukienki są wyjątkowo ładne i eleganckie. Co zrobić w takim wypadku? O tym za chwilę.

Niektóre z Pań, wybierających kreacje w sklepie XL-ka zastanawiają się również nad jaskrawym kolorem sukienki. Naszym zdaniem sukienka czerwona, pomarańczowa czy w kolorze mocnej limonki nie jest na weselach zabroniona i jeśli tylko świadkowa lub mama panny młodej będzie wyglądać w niej ładnie - może swobodnie wybrać taką kreację.

Podsumowanie - w razie wątpliwości nie bój się zapytać

Wybierając kreację na wesele zawsze warto brać również pod uwagę tradycje rodzinne i tradycje obowiązujące w danej części Polski. To co sprawdzi się na jednym weselu, nie koniecznie będzie odpowiednie na innym. Są przecież miasta i wsie bardzo konserwatywne, z drugiej strony coraz częściej zdarzają się małe wesela i nieformalne przyjęcia zorganizowane zupełnie "na luzie". W przypadku wątpliwości pamiętaj jednak, że zawsze możesz zapytać pannę młodą o zdanie - lepiej wcześniej sprawdzić, jaki kolor byłby dobrze lub źle widziany, niż dowiedzieć się tego na weselu bądź nieumyślnie sprawić, że ten wyjątkowy dzień będzie dla kogoś mniej udany.

Przeczytaj także inne artykuły poradnikowe na naszym blogu:

Sukienki wyszczuplające - jak wybrać sukienkę plus size?
Sukienki dla pań o figurze jabłka
Zmysłowe sukienki koktajlowe duże rozmiary

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Do góry

Menu

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj